Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
tree-T.gif Etkinlik Takvimi
tree-T.gif Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
petitrond.gif Demo & Mp3 Arşivi
petitrond.gif Video İzleme
petitrond.gif Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!
 
İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB
 
Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII
 
Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]
 
Son 10 Haber
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 1838 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 4406 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 12515 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 12890 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 12245 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 13778 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 13703 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 14743 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 15200 okuma ]
· Niklas Kvarforth video röportajı
[ 0 yorum - 14315 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]
 
Fotoğraf Galerisi

B NoktasıB NoktasıB NoktasıHeretic Soul @ Waldb ...Heretic SoulHeretic SoulHeretic Soul @ Rock ...Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011Anoreksi Promo 2011


[ Fotoğraf Galerisi ]
 
Rastgele Biyografi


Apathetic
 
MetalTR Arama
 
Üyelik
 
Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:
 
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 54
Toplam Üye: 42,745
En Son Üye: Mantikdisi

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 175
Üye(ler): 0
Toplam: 175
 
Forumlardan
Last 10 Forum Messages

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; _MeT_

forumu özlemişim lan
Son mesaj atan; Nymphetamine_e

Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
Son mesaj atan; blastrula

Düşünce İle Permiyen Dönemine Zaman Kapısı Açma
Son mesaj atan; kill_the_king

Reenkarnasyon Metafiziği
Son mesaj atan; _MeT_

13 yil sonra
Son mesaj atan; _MeT_

'Mastürbasyon Köyü'ndenim'
Son mesaj atan; ImpLosioN

Taşı Altına Dönüştürme
Son mesaj atan; elvistuna

Düşünce Nedir
Son mesaj atan; elvistuna

Şeytanlar Kongresi
Son mesaj atan; elvistuna


[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]
 
Köşe Yazıları
 
Biyografi: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü !
BiyografiDepressed_angelica bildirdi: "
18 yıllık bir geçmiş, 1982 yılında müziğe adım atmış ürkek penalar...
Dave Mustaine Panic grubunda kısa bir süre çalıştıktan sonra thrash metalin efsanesi olarak adlandırdığı gruplardan biri olan Metallica ile yoluna devam etti.. Kısa bir süre olsada "No Life Till Leather" için diğer grup üyeleriyle çalışmalara başladı. Fakat grup içinde çözülemeyen birçok sorun vardı ve grubun Font Man'i olan James Hatfield ile olan tartışmalar 1983 yılının Nisan ayında Dave'in gruptan ayrılmasına sebep oldu...

Haberin devamına tıklayın.Geçen bir yılın ardından 1984 de Mustaine, Megadeth ile çıktı karşımıza. Kadroda vokallik görevini yapan Dave'e David Ellefson(Bass), Greg Handevidt(Gitar) ve Dijon Carruthers(Davul) ile katıldı. Uzun süren çalışmaların ardından 1995 yılında Amerika'da Combat Records etiketiyle "Killing Is My Business And Business Is Good" albümlerini yayınladılar. Albüm yapılana kadar kadroda defalarca değişiklik oldu. Greg Handevidt yerine Slayer'ın efsane gitaristlerinden biri olan Kerry King kısa bir süre çalıştı ve yerini Chris Polan'da bıraktı. Davul için Lee Rausch bir dönem çalıştı fakat asıl görevi Gar SAmuelson üstlendi. Uzun süren kadro değişikliği ve çalışmalardan sonra yayınlanan albüm thrash çevresinde iyi bir ilgi gördü. Özellikle Dave'in vokali ve ritimleri şarkılara ayrı bir estetik kazandırıyordu..

İlk albümün ardından çalışmalara devam eden grup 1986 yılında Capital Records ile anlaşma yaptıktan sonra Kasım Ayında "Peace Sells.. But Who Is Buying ?" i piyasaya sürdü.. Albümün ardından bir çok olumlu tepki alan grup aynı zamanda ciddi bir fan kitlesine sahip olmaya başladı.


Albüm ve geçen bir yılın ardından davulda değişiklik oldu. Gar Samuelson yerine Chuck Beehler geldi. 1988 yılında grup stüdyo çalışmalarına devam etti. Aynı yılın Mart ayında "Sor Far, So Good.. So What" yayınlandı. Albüm beklenen ilgiyi karşıladı, fan sayısında artma oldu. Albüm kapağı şarkıları çok iyi bir şekilde ifade ediyordu. "Anarchy In The UK" "Sex Pitols" "Hook In Mout" adlı şarkıları bir Megadeth klasiği olmuştu.

Grupta kadronun tam olarak oturmamış olması yapılan değişikliklerden anlaşılıyordu. Davula Nick Mezha geçerken uzun süren gitarist arayuşlarından sonra yeniden Chris Poland geçti. Fakat uzun sürmeyen çalışmaların ardından Martin Friedman (Chaphony'den) geldi.

Kadronun oturmuş olduğu sonraki değişikliklerden sonra anlaşıldı. Çalışmalara ara vermeyen grup, 1990 yılında o efsane olan albümlerini "Rust In Peace" i çıkarttı. Uzun çalışmaların ardından yapılan bu albüm speed/thrash alanında büyük ilgi gördü. Grup aynı zamanda thrash'te efsane olan Testament, Slayer gibi gruplarla anılmaya başladı. Albüm kapak tasarımı ile dikkat çekiciydi. Şarkılar kompleks yapısı içeriyordu. (Albüm hazırlıkları sırasında Mustaine, sağlık problemleri yüzünden rehabilitasyon merkezinde tedavi gördü. Sağlık sorunları çok kısa bir süre olsada müziğini etkilemiştir.)

Aradan geçen 2 yıl.. Stüdyoya kapanmış bir Megadeth ve yeni bir albüm.. "Countdown To Extiniction" .. 1992 Temmuz ayında çıkan bu albüm "Rust In Peace" e göre daha büyük ilgi gördü. Çünkü albümün farkı agresiflikten uzaklaşmış olmasıydı. Ve biraz daha olgun bir albüm olmasından dolayı "Rust In Peace" dinleyenlere göre daha ağır kaçmıştı. Yapının diğer dikkat çeken özelliklerinden birisi de sözlerin temasının sosyal ve çevresel içerikli olmasıydı. Tanıtım için 5 parçaya klip çekildi; Symphony Of Destruction, Architecture Of Aggression, Foreclosure Of A High Dream, Sweating Bullets, Hıgh Speed Dirt ve Ashes In Your Mount..

1994 yılında 6. stüdyo albümü olan "Youthanasia" piyasaya sürüldü. (Albüm "Youth" ve "Anasia" sözlerinin birleşmesiyle oluşmuştur.)
Albüm büyük tartışmalara sebep oldu, kapak tasarımı yüzünden Singapurve Malezya'da satışı durduruldu. Grubun "Train Of Consenquences" adlı parçaya çektiği bebekli klip Amerika da sansürlendi. Albümün sound yapısından daha çok kapağı dikkat çekmişti. Thrash tarihini sallayan bu albüm kapağı kadar sound'yla da dikkat çekiyordu. Albümdeki "Victory" adlı şarkı oldukça enterandı, çünkü Dave şu ana kadar çıkardıkları albümlerdeki parçaların adlarını birleştirerek yazmıştı. (Killinh is my business, the conjuring, set the world of fire...) Bunun dışında "A Tout Le Monde" nin nakarak kısmı Fransızca söylenmişti.

Grup 1995 yılında geçmişte yapmış olduğu soundtrack'leri "Hiden Tresures" adıyla piyasaya sürdü. Bunun ardından 1997 Temmuz ayında "Cyptic Writings" i çıkardı. Albüm geçmiş Megadeth izlerini taşımıyordu. Albüm prodüktörleriyle yaşanan sorunlar gruba yansımakta performansta düşüş göstermekteydi. Albüm turnelerinden sonra gruptaki gerginlik devam etti. Nick Menza ayrıldı, yerine Brian Howe White Lion davulcusu Jimmy Degraso gruba dahil oldu.

Megadeth, 1999 yılının Ağustos ayında Capital Records ile yaptığı son stüdyo albümü olan "Risk" i piyasaya sürdü. Bu albüm her şeyden önce Megadeth sound'undan çok farklıydı. Plak şirketiyle yaşanan sorunlar albüme dahil oldu. Eleştirmenler tarafından eleştiri oklarına kurban giden grup adeta bir çöküş dönemi yaşadı. Albümün en çok dikkat çeken şarkıları "Insomnia" "The Doktor Is Calling" ve "Time The End" oldu. Fakat soundlar diğer albümlere göre basitti. Grup elemanları yaptıkları röportajlarında plak şirketinin grup ismini değiştirmeyi bile teklif ettiğini söyledi. Albüm satış rakamı 400.000'i geçemedi.

Risk turnesinin sonlarına doğru Marty Friedman ayrıldı ve yerine Stavage'den Al Pitreli katıldı. Turne sonrasında Capital Records bir Compliation sundu. İçinde iki yeni Megadeth şarkısı vardı ve grubun geri döndüğünün habercisi oldu.

Ve 2001 yılında ilaç niteliğinde olan bir başka çalışma "The World Needs A Here" çıktı karşımıza. Albüm kapak tasarımıyla ve soundlarla dikkat çekiciydi. Adeta eski Megadeth geri dönmüştü. Risk'in ardından yapılabilecek en güzel çalışmaydı. Dikkat çeken parçalardan biride "Return To Hangar" idi. İlk haftasında 50.000 i aşkın satış yaptı.

Albümün ardından Megadeth geri döndü derken ortalığı allak bullak eden bir haberle sarsıldı Megadeth fanları. Mustaine 2002 yılı başlarında sandalyeden kolunun üzerine düşerek sakatlandı. Sakatlanma olayı sonrasi David Ellefson ve Mustaine arasında problemler başladı. Çünkü grup elemanları Mustaine'nin tedavi süreci sırasında Megadeth'i devam ettirmek istiyordu. Tedavi sonrası grubu toparlamaya çalışan Mustaine bass gitardaki değişiklikle (James Macdonough Iced Earth'den geldi) Ellefson'la olan sürtüşmesini kanıtlamıştır. Aynı zamanda Ellefson'ın açtığı dava da uzun bir süre gündemde kalmıştır. Nick Menza ise kayıtlardan sonra ayrıldı ve yerine Shawn Drover geldi.

Megadeth fanları yeni albümü dört gözle bekliyordu. Çünkü Mustaine'nin sakatlığından sonra dağılan grup, yeni gitarlar, yeni albüm... Yani kısacası her şey merak konusuydu. 14 eylül 2004 de Megadeth'in diğer bombası olan "The System Has Failed" çıktı karşımıza. Albüm oldukça başarılıydı. Kapaktan da anlaşılacağı gibi albüm politakayıda içine almıştı. Albümün geneline bakılırsa iki parça hariç diğerleri siyaset içeriklidir.. Megadeth fanlarının gruubu ne kadar çok özlediği albümün ilk haftasında 50.000 e yakın satış yapmasından belliydi.

2005 yılında son olarak bir derleme yapan grup "Back To The Start" i yayınlamıştır. Grubun resmi sitesinde uzun süren bir anket sonucu bir toplama albüm yayınlamıştır. İçerisinde 17 tane seçme şarkı bulunup toplam süresi 78:14 tür..

Ülkemize 2001 yılında gelmiş olan grup, tekrar gelerek Rock İstanbul 2005'te verdikleri konserleri ve sahne performansları ile büyük ilgi toplamıştır. 18 yıllık bir grup için güzel bir geçmiş. Thrash Metal'in Megadeth'e uzun yıllar ihtiyacı var..."
Tarih: 13.09.2005 Saat: 09:53 Gönderen: gothic
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Biyografi
· Haber gönderen gothic


En çok okunan haber: Biyografi:
HAGGARD

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.52
Toplam Oy: 34


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: RaZieL-RenZouKen Tarih: 14.09.2005 Saat: 11:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
SenDe olmAsan Depressed KimDen ögrencem BunLarı onuDa bilmiom walla??...1000 msj ım war die gecinenlere ibret olsun..Tesekkurler AngeliCA..Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: Depressed_angelica Tarih: 14.09.2005 Saat: 12:28
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ehehe.. megadeth çok fazla dinleyen var gördügüm kadariyla iyi olur diye düsündüm.. bisi deil... ama bu biyografi için benden çok gothic tesekkürü hak edio...Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: Kerwyn Tarih: 14.09.2005 Saat: 13:20
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Süpersiniz. Biraz trash metale öenm verelim. Metallicadan bıktı herkez. Megadeth ve Dave Mustain 1 numaradır. James, Davei kıskandığı ve çekemdiği içn gruptan uzaklaştırmıştır. Kirk yerine dave olsaydı Metalic şuan bulunduğu iğrenç durumda olmazdı.!!!Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: Chinomoreno Tarih: 16.09.2005 Saat: 07:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Süper bir kariyer böyle olur.Kimler gelip geçmiş grubun temel taşı dave sağlam kalarak megadeth'i bugünlere bozulmadan getirmiştir.Arada ufak tefek aksaklıklar olsada çok sağlam bir geçmişe sahiptir megadeth ayrıca sağlam bir kitleye...<br /> teşekkürler dostumRe: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: pentafans Tarih: 29.09.2005 Saat: 02:32
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
megadeth'in büyüklüğüne lafım yok olamaz da zaten..ama metallica'yı da karalamak yanlış diye düşünüyorum..meagdeth bi metallica kadar popüler olamadı..albümleri onlar kadar satmıyor..turneleri olay olmuyor diye karalamak olmaz bence..ayrıca kirk'ün yerine dave olsaydı metallica şöyle böyle olmazdı diyene kadar Risk ve youthenasia albümlerine bir bakın derim..ama yine söylüyorum megadeth büyük gruptur ve kariyerine saygı duyulması gerek..Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: MartyFriedman Tarih: 29.09.2005 Saat: 05:31
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Chris Polan => Chris Poland<br /> Martin Friedman => Marty Friedman<br /> Sex Pitols => Sex Pistols<br /> Hook in Mout => Hook in Mouth<br /> Chuck Beehler => Chuck Behler<br /> Killinh is my business => Killing is my business<br /> gözüme çarpanlar bunlar daha çok var , biraz daha dikkatli olsak ?<br /> ama yinede eline sağlık...Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: secenda Tarih: 07.01.2006 Saat: 21:44
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
imla hatalarına mı takıldınız..<br /> dep yaparda kötü mü olur?Re: Sistem 'Megadeth' ile Çöktü ! (Puan: 1)
Gönderen: eddie_van_halen Tarih: 22.08.2006 Saat: 14:07
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Megadeth 1 Numaradır!!!!Metallica zaten Dave i çekemediği için gruptan atmıştır.Metallicayı sadece bir kaç şarkısında severim ama Megadeth her şarkısında süperdir kanımca.Ve Megadeth Dave Mustaine demektir çünkü grubu o kurmuştr ve bütün elemanlar değişmesine rağmen Dave ayakta kalmış ve grubu zirveye taşımıştır.Ayrıca Metallica son 8 yıldır dinlenesi değil oysa Megadeth bence ilk albümlerinden son albümlerine kadar süper!!!


MetalTR.NET'de yayınlanan tercümeler, biyografiler, köşe yazıları, resimler ve sair materyaller izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.
Copyright © 2004-2012 MetalTR.NET
| Yasal UyarıSitemap - forumtags -
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Sayfa Üretimi: 0.07 Saniye
Untitled Document