Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK !  
  Giriş veya Kayıt Ol
::  Ana Sayfa  ::  Hesabınız  ::  Forumlar  ::  Haberler  ::  Kritik  ::  Fotoğraf Galerisi  ::  Hosting  ::  Köşe Yazıları  ::
Menü
 Site
tree-T.gif Ana Sayfa
 Forum
 Haber Gönder
 Haber Arşivi
tree-T.gif Etkinlik Takvimi
tree-T.gif Site Kadrosu
 Extra
 Hosting
 En İyi 10
 İnteraktif
petitrond.gif Demo & Mp3 Arşivi
petitrond.gif Video İzleme
petitrond.gif Fotoğraf Galerisi
 Destek
 Destekleyenler
 Linkekle
 Bizi Öner!

İçerik
. Yerli Gruplar
. Yabancı Gruplar
. Biyografiler
. Albümler
. Albüm Kritikleri
. Röportajlar
. Köşe Yazıları
. Köşe Yazıları Arşiv
. Dergiler
. Etkinlikler
· Gitar & TAB

Albüm Kritikleri
· KORN - The path of totality
· Hypocrisy-A Taste of Extreme Divinity (2009)
· Cyntia - Endless World (2012)
· Tiamat - The Scarred People
· Moonspell Alpha Noir-Omega White.
· Ghost - Opus Eponymous
· Testament - Dark Roots of Earth
· Lamb of God - Resolution
· Volbeat Live From Beyond Hell/Above Heaven
· Pentagram - MMXII

Kısa Haberler

[ Haber Arşivi ]

Son 10 Haber
· 100 Metal Sunar: GAEREA
[ 0 yorum - 1217 okuma ]
· Dark Tranquillity Türkiye Turnesi 2021
[ 0 yorum - 3519 okuma ]
· SECURIS yeni Albümünü yayınladı.
[ 0 yorum - 6154 okuma ]
· OPETH 22 Mart 2015′te İstanbul'da, 23 Mart'ta ise Ankara'da
[ 0 yorum - 14338 okuma ]
· Blind Guardian Istanbul konseri 14 Mayıs 2015
[ 0 yorum - 14890 okuma ]
· Blind Guardian 8 yıl aradan sonra yeniden Ankara’da
[ 0 yorum - 14197 okuma ]
· DYING FETUS 11 HAZİRAN 2015 İstanbul'da
[ 0 yorum - 15683 okuma ]
· Kurt Cobain belgeselinden ilk fragman geldi
[ 0 yorum - 15757 okuma ]
· Takıntı - Buhran klibi yayınlandı!
[ 0 yorum - 16873 okuma ]
· Wayne Static 48 yaşında hayatını kaybetti
[ 0 yorum - 17852 okuma ]

[ Devamı Haberler Bölümünde ]

Fotoğraf Galerisi

B Noktası

B Noktası

B Noktası

Heretic Soul @ Waldb ...

Heretic Soul

Heretic Soul

Heretic Soul @ Rock ...

Anoreksi Promo 2011

Anoreksi Promo 2011

Anoreksi Promo 2011

[ Fotoğraf Galerisi ]

Rastgele Biyografi

Bayonet

MetalTR Arama

Üye Olun
Kayıp Şifre

Güvenlik Kodu: Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodunu Girin:

Dün: 0
Bekleyen Üyelik(ler): 5
Toplam Üye: 42,762
En Son Üye: electric_wizard

Şu An Bağlı:
Misafir(ler): 516
Üye(ler): 0
Toplam: 516

Forumlardan
Last 10 Forum Messages

eskiler bi bakın la ?
Son mesaj atan; ImpLosioN

Şu anda ne dinliyorsunuz?
Son mesaj atan; ImpLosioN

MetalTR Discord kanalı bekleriz
Son mesaj atan; Belorin

Metal dinleyici kitlesi
Son mesaj atan; Belorin

Kiramen Katib-in (Ankara)
Son mesaj atan; SMITD

Ona On Cafe
Son mesaj atan; SMITD

Kurbağa Teorisi
Son mesaj atan; elvistuna

Rotting Christ 10 Aralık 2023'te İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

Rotting Christ 10 Aralık 2023'te İstanbul'da!
Son mesaj atan; KopuK

1 mart 2024 Cradle of Filth istanbul konseri
Son mesaj atan; KopuK

[ Metal TR.NET - Yerli Gruplarina Sahip CIK ! ]

Köşe Yazıları

metaltr.net :: Başlığı Görüntüle - yiğit özgür : ))

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları Üye ListesiCan Sıkıntısı Giderici!   
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun     GirişGiriş 
GünlüklerGünlükler    Günlük Kontrol PaneliGünlük Kontrol Paneli    GünlüğümGünlüğüm

yiğit özgür : ))
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    metaltr.net Forum Ana Sayfası -> Film Dizi Sinema Kültür Sanat
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
iNCuBuS
Sebil-i Sübyan
Sebil-i Sübyan

MesajTarih: Cum May 20, 2005 12:43 am    Mesaj konusu: yiğit özgür : )) Alıntıyla Cevap Ver

harika bi karikatürist bence. penguendeki derlemelerinden kitap oluşturulmuş süpper. penguen abonesi olmayanlara tawsiye ederim...
Sponsor Linkler

Tarih: Google ve Sponsor Baglantilari    Mesaj konusu: Sizde bu bölüme reklam verebilirsiniz !
: #   

Başa dön
churchofsatan
Forum Hayvanı
Forum Hayvanı

MesajTarih: Cum May 20, 2005 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

adam rekam yapmis.....
Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy olur aliriz...... Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

??Neden??
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
iNCuBuS
Sebil-i Sübyan
Sebil-i Sübyan

MesajTarih: Pts May 23, 2005 5:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

churchofsatan demiş ki:
adam rekam yapmis.....
Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy olur aliriz...... Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy

haa kendisi amjamın oolu da reklamını yapıom a.q. cık cık cık : ))))
sananebeadam
Zehir Hafiye
Zehir Hafiye

MesajTarih: Çrş May 25, 2005 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayvan Dergisinde bir ara söyleşi yapmışlardı bulun okuyun derim.
dark_sun
Sebil-i Sübyan
Sebil-i Sübyan

MesajTarih: Cum Mar 02, 2007 11:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kalemı iyi!!!!!!!!!
taramaucu
Sebil-i Sübyan
Sebil-i Sübyan

MesajTarih: Cum Mar 02, 2007 2:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geç yaşta farkedilmesine rağmen Smile kısa zamanda ustalaşan ilginç tarzıyla sevilen bi çizerimiz.karikatürler adlı bir de kitabı var. zifiri uzun saçlı kara kaşlı kara gözlü bir yiğidimizidir:) çizdiği kısa boylu kalın bacaklı insan tipleriyle ve yoğun balonlarıyla güldürürken öledüren şahsiyet.gençliğinde ilginç dans yarışmalarında derece alan karikatürist. yeterince komik. seviyoruz biz onu Smile
www.etietieti.com/etidunyasi/roportaj20.asp

prefrontal_lobotomi
Zehir Hafiye
Zehir Hafiye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2007 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şu aralar Penguen'de tuttuğum en iyi yazar - çizer Uğur Gürsoy' dur.
quicksand
God Loves Us All

MesajTarih: Pts May 07, 2007 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yiğit Özgür dedin mi akan sular durur,illaki çamur olur...Bir numaralı karikatüristimdir kendisi.Penguen aldığım vakit hic vakit kaybetmeden yiğit bölümünü açarım,açtırırım.
Başa dön
Linwe_Tiwele
Dark Tranquillity

MesajTarih: Pts May 07, 2007 4:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ölüyorum bu adama ya Very Happy

:.::ђανєη

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
doris
Forum Hayvanı
Forum Hayvanı

MesajTarih: Cum Hzr 08, 2007 5:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

// james hakan dedeoğlu//

Foto: aylin güngör

Bir hafta öncesinde Açık Radyo’da Tırtıllar programında Selçuk Erdem’in penguenlerle dolu rüyalarını ifşa ettikten sonra Penguen dergisinin yolunu tutmak biraz baskı yapsa da serin kanlı olmaya çalışarak yola devam ettik. Gerçi randevumuz hayal dünyası beni her zaman merak içerisinde bırakan Yiğit Özgür’dü ama Selçuk Erdem de gayet tabii ortalıklarda olabilir, tipimizden olmasa bile sesimizden bizi tanıyabilirdi. Yine de tüm riskleri göze alıp Penguen üssünün yolunu tuttuk. Aynı binada bulunan Kanada Konsolosluğu’nun “her gelen girmesin” mantığıyla asırlık asansöre koyduğu kilit düzeneğini çalıştaramadığımız için dört kat spiral basamağı tırmansak da bunun, Yiğit Özgür röportajında aşmamız gereken ufak bir engel olduğunu biliyorduk. Ofise vardık, zili çaldık, içeri girdik, tanımadığımız yüzlerle göz göze geldik, selamlaştık, içeri alındık. Röportajı yapacağımız koridorun sonundaki ofise girdiğimizde odayı dikkatli gözlerle süzmeye başladım, zira çizerlerin nasıl bir doğal ortamda çalıştığını her zaman merak etmişimdir. Duvarlara çizilmiş birkaç resmin ve üzeri boş olan bir sürü masadan başka şey yoktu, zaten işi kalem ve kağıtla olan insanların bilgisayarla ne gibi bir işi olabilirki.

......

Ara sıra Lynch’vari bir havaya bile bürünebilen, kelime oyunlarının tavan yaptığı, mantığın uç sınırlarında diyalogların yaşandığı karelerin çizeri Yiğit Özgür, Leman ekibinden ayrılan çizerlerin kurduğu Penguen dergisinin en gözde çizerlerinden biri.

Sokakta, “tam Yiğit Özgür esprisi gibi oldu oğlum” sözlerini duyuyor olmamızın belli sebepleri olmalı ya da ani yükselişinin… Zira, Yiğit Özgür’ün Leman geçmişini ya da Penguen’deki ani çıkışı öncesinde neler yaptığını hatırlayan pek bir kişi yok. Ayrıca, bu insan nelere güler, nasıl espri bulur gibi ürkütücü olabilecek kadar genel geçer soruların cevaplarını da merak ediyorduk. İşte bu suallerin yanıtlarını bulma ümidiyle Yiğit Bey’in karşısına oturduk, arkamızda derginin Kaligrafisti Şevki Sayışman, dışarda İstanbul manzarası ve poşet çay.

İlk edindiğimiz bilgileri hemen sizinle paylaşalım; Yiğit Özgür’ün gerçek adı Yiğit Özgür, 1977 yılında İstanbul’da doğmuş lakin Antalya’da büyümüş. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü bitirmiş ve 17 yaşında ilk karikatürünü çizmiş. “Yiğit Bey neden karikatür” gibi öncesinden mimlenmiş bir soruyu ağzımdan kaçırma korkusu zihnimi sarsa da benzer sorular sorarak kimi cevaplara ulaştık: "Askerliğim bittikten sonra İstanbul’a gelip çizim yapmaya karar verdim. Bir dergiye gireceğimden emindim, yani o konuda kendime güveniyordum. Üç sene önce Lemanyak dergisine başvurdum ama çizimlerimi beğenip Leman dergisine yönlendirdiler beni. 1,5 yıl boyunca başkalarının esprilerini resimlendirdim. Bir süre sonra sadece saçma sapan çizim yaptığımı farkedince bu durumdan sıkıldım, biraz kötü bir döneme girdim. E, kendi espirilerimi çizmediğim için de kendimi kanıtlayacak bir durum oluşmuyordu, önlerine koyabileceğim bir malzemem yoktu. İşte tam o sıralar Penguen dergisi oluştu, beni de çağırdılar ama burda da aynı tas; başkalarının esprilerini çizdim bir süre."

Peki, ne oldu, Yiğit Özgür bir sabah uyandı ve kendi esprilerini mi yazmaya başladı? Dinleyelim:"Aslına bakarsanız, komik gelebilir ama öyle oldu. Ne olduysa bir hafta içinde oldu. Hayatımda bazı farklılıklar oldu ve esprilerimde benim kontrolüm dışında değişti. Hatta çizim tarzım bile çok değişti. Tam olarak adlandırabileceğim bir olay değildi, yani ona bağlayabilir miyim bilmiyorum ama onunla birlikte espirilerim ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Leman döneminde çok gösteriş amaçlı çiziyormuşum, sonra çok daha rahat çizmeye başladım. Ama ben değişiklik olmasını çok severim. Değişmeyen şeyleri çok sıkıcı buluyorum zaten. Bir durumun rayına oturması ve monotonlaşması içimde sıkıntı yaratıyor benim. " Yiğit Özgür’ün espri kaynağını keşfediş öyküsü bu, ancak kendisi de dediği gibi monotonluktan çabuk sıkılan biri olarak kendi çizimleri şimdiden onun canını sıkmaya başladı mı? "Şimdiden bahsedersek bazen monotonlaştığını düşünüyorum. Bazı karikatürlerde, formülize ettiğimi düşündüğüm an onu değiştiriyorum ya da balonları uzatmaya başladım. Uzun öyküler oluştu bir anda. Bunlar işte kontrolüm dışında olan değişimler."

Uzun öykülerinden söz açılmışken, özellikle bu tip, tam sayfalık çalışmalarında Özgür komik olabildiği kadar absürdlüğün uç sınırlarına dayanan, hatta zaman zaman biraz ürkünç olabilen hikayeler çıkarıyor ortaya:"Yeni bir şeyler aramak sanırım beni bu tip hikayeler resmetmeye itiyor. Örneğin iki hafta önceki kuklalı şizofren hikayesine aslında çok farklı başlamıştım. İşte adam yanında sevgilisyle yürüyor falan, sonra hep benzer şeyler çizdiğimi fark ettim, içim sıkıldı ve o kadını adamın eline taktığı bir kukla yapmaya karar verdim. Bir de bu tip hikayelerde eskiden okuduğum absürd öykülerden her zaman çok etkilendim. Örneğin Can Barslan’ın espirileri gerçekten kendi zamanı için fazlasıyla absürd çizimlerdir. Bunlar dışında çizgi filmler kafanızı açmakta çok etkili bir araç bence." Buraya kadar herşey güzeldi, bundan sonrası da öyle aslında, yani hiçbir felakete mahal yoktu ancak yine de şunu bilmeniz gerek; bir karikatüristle röportaj yapmanın kaygan zeminli noktaları olabiliyor. Şöyle anlatayım; daha önce mizah çizerleriyle yapılmış fiyasko röportajlara tanık olduğumdan, üstüne üstlük kimi soruların çizerler tarafından malzeme olarak da kullanılması az da olsa baskı yaratıyor üstünüzde, ama tüm bunlara rağmen karikatürlerini çizerken en çok neden etkilendiğini sorabildim:"Ya, benim öyle insanları gözlemlemişim, camın önüne geçip dışarıyı izlemişim, espri bulmak için insan içine çıkıp dolaşmışım gibi olaylarım olmadı hiç. Heryerden gelebilir aklınıza, daha çok hafızanızda olan birikimlerden çıkıyor aslında ama bunun dışında Türk dizileri de çok iyi etki bırakabiliyor, örneğin geçen hafta akşam evde oturuyorum “Kınalı Kar” isimli diziyi izlerken kadın bir cümle patlattı, tamam dedim, hemen kapattım televizyonu çizmeye başladım."

Yiğit Özgür buraya kadar, kısaca monotonluğa girdiğini hissettiği anda sıkılan, değişimi seven, espri için gözlem yapmayan bir çizer. Peki, komik mi diye soracak olursanız diyeceğim şudur: buraya kadar yazıya dahil etmedeğim komik diyaloglar yaşandı, ama bir stand-up adayı değil, haberiniz olsun eğer öyle olmasını bekliyorsanız. Çünkü toplumda böyle bir inanış var; “karikatür çizen adamlar kesin çok komiktir” gibi:"Yani aslında insanların komik olmam yönündeki beklentileri ne kadar büyükse o kadar da hayal kırıklığı oluyor. Yeni birileriyle tanışıldığı zaman bir beklentileri oluyor ama o kadar çok espri, komiklik yapan biri değilimdir. Bir de çok gözlem yapıyorum sanıyorlar ve benden çekiniyorlar, onları çizimlerime malzeme yapacağımı sanıyorlar. Biraz saçma bir durum bu, asla insanlara denek olarak bakmıyorum çünkü. ". Peki, çizer kişi bazı haftalar ürünlerinden memnuniyetsizlik duyar mı? “Bu hafta olmamış” der mi kendi kendine?:"Oluyor tabii. O hafta espirilerden memnun değilsem bütün hafta boynum bükük dolaşıyorum, sürekli aklımda o hafta oluyor, zor geçiyor. Her şey yolundaysa eğer o hafta kral gibisiniz her yerde. Örneğin, bu hafta hiç memnun değildim ve çizim yapmak istemedim o yüzden eski çizimlerimden koydum. Gerçi ustalarım koymamam konusunda çok uyardılar beni ama bir daha yapmam bunu."

Peki okuyucuları farkında oluyorlar mı kötü geçen bir haftanın, ya da Yiğit Özgür’ün kral gibi dolaşabileceği bir haftadan. Ziyadesiyle farkındalarmış, yeren de var, öven de ama en ilgincini ondan dinleyelim:"Haftada 10-15 mail geliyor. İyi kötü eleştiriler alıyorum. Bazen çok yerinde eleştiriler gelirken bazen de delilerden mail geliyor. Örneğin geçen hafta “bu adamı atın!” diye bir mail gelmişti benimle ilgili. Nasıl yani, anlamadım. Hani çok politik ya da çok cinsel içerikli çizimler yapıyor olsam belki anlarım da, adamın derdini ben henüz çözemedim. Bu tip mail’lara cevap yazmıyoruz zaten.". Yiğit’in karikatürlerine dönecek olursak, karşımıza çıkan en önemli unsurlardan biri de kullandığı kelime oyunları. “Hani bana çiçek toplayacaktın/ Hayatım çiçek yerine yanlışlıkla adam topladım, kaç kaçabilirsen” ya da odaya giren bir samuray hocasının öğrencilerine “Siz hala harakiri yapmadınız mı?” sorusuna “hayır hocam biz kakarakiri, mukarakukara yapıyoruz” cevabını verdiği kareleri örnek vererek cevabını dinledim:"Karikatür çizmeyi kelime oyunları yapabilmek için istedim aslında. Sekiz, dokuz tane olsun, oyun bahçesi gibi olsun istiyorum hep. Bence küçüklü büyüklü kareler ve fazla hikayeler çok daha güzel. Biz Türkler aslında kelime oyunlarına çok alışığız ve dilimiz çok elverişli bunun için. Algılarımız var bence, bu sebeple bunları iyi yazmak lazım, yoksa çekilmez.". Evet, ancak Türk dili ve kültürü mizah için bu kadar elverişliyken dergilerdeki espiri kalitesiyle televizyonlardaki espiri kalitesi arasında dağlar kadar fark var:"Çünkü televizyondaki herşey reyting üzerine kurulu, dizilerdeki espiriler reyting grubuna dahil insanların algılayabileceği düzeye indiriliyor hep."

Tüm bu sorduklarımın ötesinde, mizah dergisi almaya başladığımdan beri aklımı kurcalayan soruyu sona sakladım. Karikatür çizerleri bol küfürlü, bol seks içerikli şeyler yazıp-çizip sonra da anne ve babalarının hışmından nasıl kurtulduklarını oldum olası merak etmişimdir:"Yani bu tip şeyler fazla dert olmuyor ama geçenlerde annem yaptıklarımı okudu ve “çok küfürlü şeyler yazmışsın” dedi, ben de “ekmek kapısı” dedim ve hemen yanından uzaklaştım. Bir hadise daha vardı ki, bu bayağa kötüydü. Bir keresinde annem bir güne katılmış ve arkadaşının oğlu “aa, bu oğlunuzun çizimi değil mi?” diye anneme getirmiş ve arkadaşları ile birlikte benim vibratörle ilgili bir çizimimi görmüşler. Çok utanmış herhalde, hemen beni arayıp bir ton azarlamıştı. Bir keresinde de küçükken sevişen insanlar çizmiştim, babam da görmüştü “Bedri Koraman’da , Turhan Selçuk’ta çiziyor ama hiç biri böyle çizmiyor” diye bağırmıştı.". Evet, aslında doğru, Yiğit Özgür Turhan Selçuk ya da Bedri Koraman gibi çizmiyor, zaten onunla bu röportajı yapmış olmamızın sebebi de bu değil mi?

Kutu!!!!

*Neler dinliyor?

Genelde radyo. Radyo Eksen, Rock Fm dinliyorum. Oxi-gen’de dinliyorum bazen. Ama çizimlere konu olsun diye bazen Türk-Pop da dinlemek istiyorum. Diziler ve Türk-Pop çok fazla konu yaratabiliyor bana.

*Sevdiği filmler - yönetmenler?

Tarantino’yu severim diyebilirm. Kill Bill’lerine büyük heyecanla gittim. İlki tam bir hayal kırıklığı ikincisi ise tam Tarantino filmiydi. Eski Türk filmlerini de çok severim. Güleyim eğleneyim diye değil, gerçekten de ağlayayım diye.

*Takıntıları?

Çok uzun diş fırçalarım. Halı buruştuğu zaman mutlaka düzeltirim. Yalnız başıma kafeye gidip dergi okuyamam asla… gibi gibi takıntılarım da var fakat şimdi hatırlayamıyorum.

*Akşam çıktığınızda nerelere gidersiniz?

Harbiye’de oturuyorum ve Beyoğlu civarındayım sürekli. Hep bir yerin müdavimi olmak istemişimdir ama olamıyorum. Nevizade, Akdeniz, Gizli Bahçe’ye falan gidiyorum. Ama bu aralar bizim ofisin altındaki Biracı isimli mekanda takılıyoruz. Aşağıdan kahkalar geliyor sürekli ve biz de merak edip iniyoruz oraya. Nasıl olsa gülüyorlar, biz niye çiziyoruz diyerek soluğu aşağıda alıyoruz.

*Futbol?

Beşiktaşlıyım aslında ama pek fanatik değilim.

*Çizgi roman ve çizgi filmler?

Kemal Arıtan & Metin Kaçan’ın “İstediği Yere Gidenler” isimli ortak çalışmasını çok sevmiştim. Garfield’i, Kötü Kedi Şerafettin’i de çok severim. Asıl işim çizgiler üzerine olunca kağıt üzerine çalışan adamların yaptığı işlere çok saygı gösteriyorum. Ayrıca Penguen’deki herkesin işlerini, Memo Tembelçizer’in çizgisini, American Splendour’dan da bilinen Crumb’ı çok severim.

*En çok neye güler?

Seinfeld, Simpsons...Türkiye’de bu tarz pek bir şey yapılamıyor herhalde.
thenis
Sebil-i Sübyan
Sebil-i Sübyan

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2007 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mukemmel bi adam
nameless13
Veled-i METAL
Veled-i METAL

MesajTarih: Cum Tem 20, 2007 4:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

penguen aldığımda ilk olarak açıp okuduğum çizer Yiğit Özgür dür. çok iiyi bir çizerdir ,hasta olurumm ben onaaaa ,onun o kat kat balonlarınaa
Başa dön
PHYROSS
Geçerken Uğrayan
Geçerken Uğrayan

MesajTarih: Cum Tem 20, 2007 7:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kesinlikle pengueni açarım 2-3 sayfa atlayıp Yiğit Özgür okurum özellikle deli karikatürleri süper adamın Very Happy nerden esinlenio acaba?? Laughing
Başa dön
doris
Forum Hayvanı
Forum Hayvanı

MesajTarih: Cmt Eyl 15, 2007 6:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yiğit özgür, ersin karabulut, umut sarıkaya, memo tembelçizer vs. artık penguenden ayrıldılar ve uykusuz dergisini çıkarmaya başladılar. henüz 2. sayısı çıktı. yeni dergi stresinden midir bilemem ama bu 2 sayıda da yiğit özgürün esprilerini pek beğenmedim ama hikayeleri her zamanki gibi süperdi Very Happy hadi bakalım, hayırlı olsun hepimize Smile
lullaby
Veled-i METAL
Veled-i METAL

MesajTarih: Cum Ekm 12, 2007 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Uykusuz' daki ''orada olabilirdim'' köşesine kopuyorum ya süper... Very Happy
Başa dön
halitkin
All I want is You

MesajTarih: Sal Ksm 13, 2007 9:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kendisi ilk günden beri takip ettigim karikatirüstlerden biri.

"arif bey ve manyakları" vardı bi aralar süperdi.

En son halitkin tarafından Pts Ksm 19, 2007 9:50 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Başa dön
Habiss
Samsara

MesajTarih: Sal Ksm 13, 2007 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lullaby demiş ki:
Uykusuz' daki ''orada olabilirdim'' köşesine kopuyorum ya süper... Very Happy

aynen bende ama bitti bu hafta bakalım yeni köşesi nasıl birşey olacak Very Happy
halitkin
All I want is You

MesajTarih: Sal Ksm 13, 2007 9:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arif bey ve manyakları olsun Smile

En son halitkin tarafından Pts Ksm 19, 2007 9:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
halitkin
All I want is You

MesajTarih: Prş Ksm 15, 2007 10:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mahalle bakkali ve kadin müsterinin diyalogu.

- bir kalip beyaz peynir alacaktim.
+ kalip sohbet etmek isterdim ama yapacak islerim var.
- nasi?
+ hah hah... saka yaptim surdaki parca iyi mi?
- evet iyi...
+ peki siradaki parcayi birine armagan etmek ister misiniz?
- yoo...
+ metalikadan geliyor. anforgivin... yani turkcesi borcunuz iyice kabardi, veresiye yok!

En son halitkin tarafından Prş Ksm 15, 2007 12:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
redhotcp
Pink Floyd FAN

MesajTarih: Prş Ksm 15, 2007 11:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

-Yav İbrahim ben prezervatifi sevmiyorum hiç ya..

-Niye abi?

-Hiç bişey hissetmiyorum lan onu takınca..

-İyide abi..ya kadında bir hastalık falan varsa?..

-Kadın mı? Ne kadını?..

-Anaa!..
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    metaltr.net Forum Ana Sayfası -> Film Dizi Sinema Kültür Sanat Tüm saatler GMT +1 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız